Kniha Příběhy zrození

Kniha Příběhy zrození

Kniha, která vám ukáže, že ženy umí rodit a děti umí přicházet na svět.

Kniha, která vás inspiruje k prožití porodu, jako jednoho z nejkrásnějších dní vašeho života.

Připravujete se na porod?

Ať už rodíte poprvé nebo po páté, každý porod je jiný. Každý porod může být krásný a všude se dá krásně porodit. Důležité je mít správné informace, věřit svému tělu a miminku a mít podporu, které věříte.

Chcete být u porodu sama nebo s manželem? Uvažujete nad porodní asistentkou nebo dulou? Zvažujete kterou porodnici nebo porod doma? Chcete, aby u porodu bylo vaše starší dítko nebo naopak řešíte, kam ho dát, „až to přijde“? Nemůžete se rozhodnout?

Zaposlouchejte se do své intuice a nalaďte se na sebe. Jen vy víte, co je pro vás nejlepší. Příběhy ostatních žen vám možná dodají potřebnou sebedůvěru, inspiraci, aha moment nebo popostrčení učinit ten další krok na vaší cestě ke krásnému porodu. Otevřou se vám dveře k neobvyklým řešením a situacím, které by vás ani ve snu nenapadly.

Děti už máte a hledáte chybějící střípky poznání nebo čerpáte energii z ženského sdílení?

To, jak jsme prožily svůj porod, nás ovlivní na zbytek života. I staré ženy, které si nepamatují, co měly včera k obědu, si pamatují detaily z porodu svých dětí. Sdílení příběhů ostatních žen nám ukazuje, že nikdy na nic nejsme samy. Žena ženě rozumí. Pojďte načerpat ženskou energii a moudrost a posunout i svůj zážitek zase o kousek blíže porozumění, co vám váš porod dal, jak vás posílil a změnil.

Připravujete se na výkon lékařského povolání, na práci porodní asistentky nebo duly a chcete více nahlédnout do psychiky těhotné a rodící ženy?

Cítíte, že potřebujete jít hlouběji a dozvědět se to, co vám neřeknou ani na lékařské fakultě, ani na kurzu? To, co se honí hlavou ženě, která právě rodí? Jak vše prožívá a jaký vliv na ni, na její zdraví a psychickou pohodu (ať už v dobrém nebo horším slova smyslu) vaše chování a péče může mít? Teď máte možnost. Do svých myšlenek a pocitů vás nechá nahlédnout 35 žen.

Proč mít tuto knihu ve své knihovničce?

  • Přináší autentické příběhy z českého prostředí.
  • Shrnuje českou nemocniční realitu a její úskalí.
  • Obsahuje rady od porodní asistentky, právničky a statističky.
  • Přispívá k uvědomění, že porod může být nádherný zážitek. Že není potřeba ho přetrpět a přežít. Že je to fyziologický proces, který ve většině případů proběhne bez komplikací ze strany maminky i miminka. Bez toho, aby ho řídil někdo jiný, než oni dva.
„Porodní příběhy jsem četla s dojetím, protože mi tolik připomínaly dobu, kdy jsme s dalšími ženami z Aperia v roce 2006 připravovaly „naši“ knihu porodních příběhů s podtitulem Rodíme se jednou. Bylo to trochu jako vzpomínat na narození vlastních dětí – poznávala jsem hlasy žen, jejich zkušenosti, frustrace i extatické chvíle. Na jedné straně odhodlanost žen, které se rozhodly porodit své dítě doma, a slova popisující jejich prožitek intenzivního uvědomění vlastního těla a spojení s miminkem. Na straně druhé naděje a obavy žen, které rodily v nemocnici, kde spojení s vlastním tělem někdy překrýval výčet vyšetření a zákroků. Zážitky hluboké vděčnosti za pomoc duly či porodní asistentky. Příběhy ukazují, že porodní zážitek je pro každou ženu jiný, ale vždy hluboký a důležitý pro její životní příběh. Jsem velmi ráda, že podobná kniha je opět k dispozici, a navíc rámovaná užitečnými informacemi od uznávaných odbornic o tom, jak se v Česku rodí.“
Eliška Kodyšová, Ph.D.psycholožka a ředitelka spolku APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství www.aperio.cz
„Každý porod je jedinečný, stejně tak jako každá žena a okolnosti příchodu jejího dítěte na svět. Tato poutavá sbírka porodních příběhů spojuje autentická vyprávění mnoha žen a několika mužů z různých míst České republiky a Slovenska se statistickými daty a odbornými informacemi ohledně přípravy na porod. Oceňujeme autentičnost jednotlivých výpovědí, i když ne všechny popisované zážitky jsou pozitivní. Je to inspirativní čtení, které může každé ženě pomoci se zorientovat ve vlastních porodních představách.“
Lucie Ambrožovápoporodní dula a ředitelka festivalu Světový týden respektu k porodu – Festival o těhotenství, porodu a rodičovství, a její tým www.respektkporodu.cz
„V českém prostředí je nebývale zakořeněná úcta ke zdravotníkům, která se bohužel spojuje s ochotou vkládat do jejich rukou celý náš osud a oddávat se jejich vedení. Řada příběhů v této knize ukazuje, jak uzdravující je to neudělat, jak důležité a posilující pro ženy (i muže) je postavit se za své názory a převzít zodpovědnost do svých rukou. Velmi proto vítám tuto knihu, která čtenářkám a čtenářům nabízí poklad: příběhy zrození.
MUDr. Anna Kšíroválékařka a lektorka nošení dětí www.loktushe.cz
„Knihu Porodní příběhy doporučuji všem nastávajícím rodičům. Autentické zpovědi žen poukazují na skutečnost, jak zásadním způsobem může porod ovlivnit kvalitu dalšího života všech tří účastníků celého procesu. Protože u porodu se nerodí pouze dítě, ale také matka a otec. To, jakým způsobem porod proběhne, se navždy zapíše do jejich životů, do jejich srdce. Porod také ovlivní vztah matky k dítěti, k partnerovi, k sobě samotné, k celé společnosti. Porod je jedna z největších životních iniciací. Buď se u něj zrodí velká životní síla, nebo o tuto sílu může rodina přijít a pak musí vynaložit velké úsilí k tomu, aby ji opět našla. Je velmi důležité přijmout zodpovědnost za svůj porod, protože na tom, jak rodíme a jakým způsobem děti přicházejí na svět, velmi záleží. Láska a důvěra k životu se rodí právě u porodu.“
Anna Kohutovákomunitní porodní asistentka www.annakohutova.cz
„Příběhy zrození jsou sborníkem porodních příběhů, ve kterých skutečné ženy odhalují svou sílu i zranitelnost, radost z narození zdravého dítěte i bolest z jeho ztráty. Ať již rodily vaginálně, nebo císařským řezem, přirozeně doma, nebo s pomocí zdravotníků v porodnici, popisují své niterné prožitky, které jim nelze upřít a které jsou pro kvalitu jejich života stejně důležité jako samo dítě. Tato kniha také ukazuje, jak funguje ženská intuice, která umožňuje ženě beze strachu vyjít vstříc potřebám svého těla a oprostit se od vnějšího světa. Díky tomuto vedení žena nepotřebuje více než podporu a bezpečné zázemí, které by mělo vycházet nejen z její svobodné volby způsobu porodu, ale i ze svobodné volby místa, kde se porod bude odehrávat.
Mgr. Monika Valováprůkopnice ženské bylinné napářky, nezávislá dula a blogerka www.steamy.cz, www.sebevedomarodina.cz
Tato kniha nám přináší příběhy o moudrosti ženského těla - ženy umějí rodit a děti umějí přicházet na svět.
Ivana Königsmarkováporodní asistentka, prezidentka Unie porodních asistentek www.unipa.cz
0
žen
0
Stran
0
Porodních příběhů
0
Slov
Kniha Příběhy zrození

To vše za

411 Kč

Proč kniha vznikla?

Protože na tom, jak přicházíme na svět, prostě záleží.

Přeji si, aby si co nejvíce žen uvědomilo, že porod může být nádherný zážitek. Že není potřeba ho přetrpět a přežít. Že je to fyziologický proces, který ve většině případů proběhne bez komplikací ze strany maminky i miminka. K tomu je ale klíčová jedna věc – pocit bezpečí. Ten je při porodu klíčový i pro všechny ostatní živé tvory. Člověk není výjimkou.

Chci proto ukázat ženám, že mají volbu, kde a jakým způsobem chtějí porodit. Že klíčové je mít informace. Že na tom, jak přicházíme na svět, záleží. Ženy by proto měly zvážit, kde se cítí nejvíce bezpečně a co případně udělat pro to, aby se tam cítily ještě bezpečněji – vybrat vhodnou porodnici, promyslet, kdo je bude porodem provázet. Nejde o rozmazlenost matek, které by kvůli svému pohodlí chtěly ohrozit své dítě. Právě naopak.

Pokud budete dělat vše pro to, abyste se cítily v bezpečí, je to ta nejdůležitější příprava na porod, jakou vůbec můžete udělat. Pokud jde ve výjimečných případech o život, jsou naši lékaři na celosvětové špičce. Péče o zdravou ženu a zdravé nenarozené miminko ale v systému úplně šťastně vyřešena není. Přečtěte si proto 35 možností, jak tuto situaci řešily konkrétní ženy. 

Tato kniha má být inspirací pro ženy a jejich muže, kteří se na porod připravují. Může být i obohacujícím sdílením pro ženy, které již děti mají. Možná jim pomůže zasadit chybějící střípek poznání do jejich vlastní skládačky.

Kontaktujte mě

Vaše osobní údaje jsou chráněny. Více informací naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů. Zásady zpracování osobních údajů

Dana Lund Balounová

d.balounova@seznam.cz
tel.: +420 731 078 789